Tropiciel

Add comments

tropy1   Przez ostatnie trzy dni prowadziłem w kinie Imax serię poświęconych Afryce warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć z ośmiolatkami po raz kolejny przekonałem się, że spotkania z dziećmi to nie tylko okazja, by je czegoś nauczyć, ale również niepowtarzalna sposobność, by nauczyć się czegoś od nich. Warsztatowicze pochłonięci byli odgadywaniem tropów zwierząt afrykańskich, kłócili się, podpatrywali nawzajem kto jaką nazwę wpisał na swej planszy, dopytywali o lwy, słonie i małpy.
– Proszę pana! – zawołał siedzący w pierwszym rzędzie chłopiec.
Sądziłem, że spyta ile waży hipopotam lub czy rozdrażniony bawół zdołałby przewrócić samochód. A jeśli samochód tak, to czy autobus także? Albo pochwali się, że obok śladów goryla wpisał imię kolegi. To się zdarza. Ale nie tym razem. Chłopiec wydobył z kieszeni telefon komórkowy i wyciagnął aparat tak, bym jak najlepiej mógł mu się przyjrzeć.
– Czy wie pan, ile kosztuje obudowa do takiej komóry? – w jego głosie wyczułem nadzieję, że znam odpowiedź.
– Myślę, że stówę – odparłem.
– Aha, to dobrze – podziękował chłopiec i schował telefon do kieszeni.
Tak dowiedziałem się, że choć większość tropiła z pasją afrykańskie zwierzęta, byli w sali też i tacy, dla których tego dnia to nie fauna Czarnego Lądu stanowiła największe zmartwienie…

Posted on Styczeń 15th 2009 in Aktualności

6 komentarzy to “Tropiciel”

 1. wiki Says:

  a co to są za ślady pokolei zwierząt

 2. eddie Says:

  .

  tnx for info….

 3. Angel Says:

  .

  thanks for information….

 4. Ronnie Says:

  .

  благодарен!!…

 5. Keith Says:

  .

  tnx for info!…

 6. jorge Says:

  .

  tnx for info!!…

Leave a Reply